Jmenuji se Pavel Snoha. Narodil jsem se roku 1987 a pocházím ze Svitav. S fotografováním jsem začal už v dětství s malým klasickým fotoaparátem Kodak. Později jsem se věnoval mnoha dalším zálibám, ale v 17 letech jsem opět nalezl cestu k fotografování. Můj koníček přerostl ve vášeň. V době těžkopádných začátků s digitální technikou jsem hledal pomoc v místním svitavském fotoklubu, kde vládla (a dodnes vládne) vstřícná a velmi přátelská atmosféra.

Postupem času bylo pořizování stále lepších snímku čím dál tím náročnější - obohacování fotografické techniky o nové kousky bylo proto namístě. Nezáleží totiž pouze na uměleckém cítění, ale také na vybavení. Právě to je na kvalitě snímku nejvíce poznat.

I nadále je co se učit. Zvláště u fotografování svateb a ateliérových záležitostí je nejdůležitější dobré načasování záběru. Nesmím opomenout i veledůležitou veličinu, jako je dobrá spolupráce s lidmi.

Mezi mé oblíbená témata patří nalezená zátiší (street), krajina, portrét, makro, dokument.

Doufám, že se Vám moje fotografie budou líbit a že z nich načerpáte inspiraci pro svou vlastní tvorbu.

Začal jsem se postupně účastnit internetových fotosoutěží, zasílat fotky do časopisů a následně i do celostátních soutěží. Netrvalo moc dlouho a ocenění byla na světě. získaná ocenění

Po ukončení středoškolského studia jsem získal zaměstnání ve fotoslužbách ve Svitavách. I to přispělo k rozšíření mých znalostí.